Stalowy budynek sprężarkowni

Opis projektu

Przedmiotem inwestycji jest projekt budowlany i wykonawczy rozbudowy budynku odpraw autobusów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną tj.: instalacjami wewnętrznymi wymagającymi pozwolenia na budowę: instalacją klimatyzacji, instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi niewymagającymi pozwolenia na budowę ani zgłoszenia: instalacją elektryczną, teletechniczną, wody, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i centralnego ogrzewania.
Projektowana rozbudowa zlokalizowana zostanie w północnej części istniejacego budynku odpraw autobusów (BOA2) przy wjeździe na platformę północną Drogowego Przejścia Granicznego
Rozbudowę projektuje się jako obiekt parterowy, niepodpiwniczony z dachem płaskim w nawiązaniu do istniejącego budynku. Nowa część jak i istniejąca przeznaczona do odpraw autobusów wjeżdżających na terytorium RP.
Projektowana rozbudowa o kształcie zbliżonym do prostokąta, parterowa, niepodpiwniczona z dachem płaskim. Kształtem, konstrukcją oraz materiałami nawiązywać będzie do istniejącego budynku.
Konstrukcja opierać się będzie na konstrukcji stalowej (słupy i belki). Ściany pokryte zostaną kasetami ściennymi 600/100 wykonanymi ze stali S320GD (blacha stalowa ocynkowana, pokryta warstwą poliestrową/poliuretanową). Powierzchnia budynku 876,55m2, kubatura 3907m3.

Informacje

Zakres usług

Projekt budowlany, Projekt wykonawczy